Jdi na obsah Jdi na menu
 


Specialized Rallye Sudety

20. 9. 2008

Kemp Kamenec v Teplicích nad Metují byl pro nás připravený už od pátku až do neděle. I přesto, že někteří odjeli oproti plánu předčasně a jiní zas pro jistotu nepřijeli vůbec, proběhli večerní tréninky v příjemném a poklidné duchu. Jenom neznámý pošťák z chatky číslo 2 měl nějaký menší problém (asi málo alkoholu v krvi - ach, ti abstinenti). Naštěstí nebyl zatím na místě náš bobyguard, měl totiž dost munice na to, aby pošťákovi vysvětlil jeho práva a povinnosti.

V pátek jsme vyrazili ukázat Matýskovi Teplické skály. Když tu byl naposledy, byl velký asi 2 mm a myslím, že si to nejspíš moc neužil. Čendler překypoval energií, skákal po skalách jako kamzík (Nelinka mu dělala nadšeně ocásek), ale mám dojem, že si energii vybil předčasně, na závod už mu jí moc nezbylo. Matýsek se nosil v krosně na zádech taťky Vernyho a vypadal spokojeně. Mě jen trochu mrzelo, že celý týden bylo krásné počasí a na víkend se udělalo dost chladno a málem deštivo (na kempování nic moc).

V sobotu ráno, po pár hodinkách (nebo spíš minutkách) spánku, pánové závoďáci lítali jak rakeťáci, aby vůbec dorazili na start včas. Závod probíhal jako každý jiný, teda alespoň pro nás všechny, co jsme čekaly na své drahé polovičky v cíli. Pilíř letěl jako drak, zřejmě se mu začaly vyplácet jeho celovíkendové cyklistické výlety, málem jsme ho úplně prošvihly. Kanďa si v poklidu vychutnával jeden ze svých nejoblíbenějších závodů. Zdenda pěkně výchovně prohnal Honzu, který je teď tak trochu z kondice, ale nebojte, on to zase roztočí. Čendler podlehl včerejšímu hecování soupeře a po pálence "vypalovačce" v polovině závodu cituji: "posr.. celý pole" a musel závod vzdát. Doprovod v jeho nedokončeném závodě mu dělali nejen Boris s Vernym, ale i motorkář, který uzavíral trať. No a Rybák, ten opět zabloudil, když jsem ho prosila, aby napsal k tomuto závodu komentář, prohlásil jen: "Teplice, již nikdy více!", je to zkrátka poeta.

V neděli jsme se nastěhovali z chatek zpátky do svých aut a vyrazili do Adršpachu pro cyklistické známky. Původně byl plánovaný výlet, jenže nám počasí moc nepřálo, tak jsme to vzdali. Na radu Rybákových jsme si udělali pauzu v Polici nad Metují a navštívili muzeum stavebnice "Merkur". A  pak už hurá domů...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář