Jdi na obsah Jdi na menu
 


D-K-V Velikonoční rodinný výlet

3. 3. 2008

V neděli 23. 3. 2008 plánujeme vyrazit na velikonoční procházku. Doufejme, že nám bude přát počasí a usměje se na nás jarní sluníčko.

Necháme se inspirovat planetární stezkou dlouhou 6,5 km (bližší info i mapa na www.astrohk.cz ).

Sraz v 11 hodin u hvězdárny na Novém Hradci Králové.

S sebou - pití (upozornění pro pánskou část výpravy: nealko vítáno!!!), špekáčky k obědu (pokud se nám podaří vykřesat oheň, budou i opečné), plavky (koupání pouze pro otužilé a psy).

Přátelé a kamarádi, čekáme účast v hojném počtu. Už se moooc těšíme!!!

PS: Účastníci hlaste se prosím Vernymu, ať víme s kým máme počítat. Případné (ne hloupé) dotazy směřujte také na Vernyho. Děkujeme :-)

Vzhledem k tomu, že sluníčko na nás pouze nesměle vykukuje skrze sněhové vločky, tak bychom si asi velikonoční vycházku neužili tak, jak bychom chtěli, proto se termín akce přesouvá. Vyzkoušíme, jak si s námi zalaškuje aprílové počasí a sejdeme se v 11 hodin u hvězdárny až v neděli 6. 4. 2008. Snad to tentokrát vyjde :)


Tentokrát jsme se nenechali odradit nepříliš příznivým počasím a myslím, že můžu mluvit za všechny zúčastněné, když řeknu, že jsme neudělali chybu. Jen škoda, že se nemohli přidat všichni a museli jsme si vystačit se čtyřicetiprocentní účastí. Na cestu jsme, jak už začíná být zvykem, vyrazili trochu později než jsme měli v plánu, protože jsme museli počkat, než se Čendler s Mišičkou vyspinkají :) Malé zdržení na ceste způsobilo také nedostatečné zásobování, pánové si ještě běželi koupit placatku rumíčku na zahřátí (je fakt, že se celkem hodila). Dorazili jsme ke hvězdárně, dali si lehkou svačinku a vyrazili jsme na Planetární stezku. Matýsek se nedal odradit několika tisíci stupni Celsia a vylezl si na Sluníčko. Stačilo pár kroků a už jsme byli na Merkuru, kousek dál nás čekala Venuše, zaokamžik Země a osmatřicet centimetrů vzdálený Měsíc a pak i Mars. Vzdálenosti se začali prodlužovat, ale my se nevzdávali a za chvíli jsme zkoumali největší planetu Sluneční soustavy, Jupiter, prolétli jsme kolem Halleyovy komety až k Saturnu, kde jsme chvilku šmírovali několik párů žab (no to by se asi astronautům nestalo). Cestou k Uranu se nám podařilo uspat Matýska, který byl celý uvytržení a nechtěl se jen tak vzdát. Slíbené koupání na Biřičce jsme vynechali, což nejvíc mrzelo Nelinku a tak si to trošinku vynahradila v brodu, když hledala s Kanďou raky. Na konečné MHD na Novém Hradci Králové jsme navštívili Neptun a vzápětí jsme se běželi posílit zákusky do Hradecké pekárny (tak to mají astronauti taky smůlu). No a pak už se blížila část výletu, na kterou se všichni těšili asi nejvíc - někdo, že si dá buřty, někdo, že si konečně sedne, někdo, že si dá pivo. Zaparkovali jsme na nově vybudovaném veřejném ohništi u Výskytu. Servis byl úplný a ohniště připravené dokonale i s ohněm (možná naštěstí). Za naši odvahu na nás dokonce začlo pokukovat i sluníčko. Posledním stanovištěm byla nedávno zrušená planeta, Pluto a pak už hurá domů. I když nás boleli nožičky (však jsme taky ušli šest a půl miliardy kilometrů), výlet jsme si skvěle užili a dorazili jsme domů ve zdraví. SLÁVA NAZDAR VÝLETU, NEZMOKLI JSME A JSME TU :) 

Tak čau a někdy zase příště... žeby tentokrát Galaktická stezka, pro změnu třeba na kole?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:) ....

(Miš, 28. 3. 2008 17:03)

Jsem zvědavá jak to všechno stihnem:)

NEXT

(VERNY, 28. 3. 2008 15:06)

A to si predstavte, ze nas tenle rok ceka jeste Galakticka stezka.